Klimatizácie do bytu

Klimatizácie do bytu sú spásou počas dlhotrvajúcich horúcich letných dní, ktorých každým rokom pribúda. Prehriatím stien a celého okolia sa často stávajú jediným efektívnym riešením. Ich výber je však dôležitou skutočnosťou, pretože si treba uvedomiť množstvo faktorov.

Pre mnohých je najdôležitejším faktom to, aby bola klimatizácia čo najtichšia. Veď kto by chcel hlučnú „bedňu“ hneď vedľa okna? Pri výbere je v prvom rade potrebné zvážiť finančné možnosti a priestor, ktorý chcete vychladiť. Niektorí uprednostňujú klímu v obývacom, dennom priestore, iní zasa v spálňach. Ďalším z dôležitých faktorov hlavne u mladých ľudí sú vychytávky ktoré dnešný trh ponúka. Zabudovaná wifi sa už napr. u niektorých značiek stáva samozrejmosťou. A čo takto ovládanie cez telefón? V dnešnej dobe nepotrebujete prísť domov do horúceho bytu a zapnúť klimatizáciu, ale stači napr. z práce cez mobil a vrátite sa do vychadenej oázy. V každom prípade však nechajte poradenstvo, montáž a servis na odborníkov.

Moderné klimatizácie do bytu a ich výkon

Výkon je jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere klimatizácií.Pri vybere výkonu je najdôležitejším faktorom veľkosť priestoru ktorú chceme v lete vychladiť alebo naopak v zime vykurovať. Ale hlavne pri výbere výkonu treba prihliadať nielen na rozlohu bytu alebo domu, ale aj na finančný strop. S výškou výkonu stúpa i jeho cena, A samozrejme nechať to na odborníkov ktorí vedia najlepšie aký výkon a koľko vnútorných jednotiek (pri väčších rozlohách) treba dať aby boli zákazníkove predstavy splnené.

Pod modernými klimatizáciami si predstavujeme tiché, nehlučné technické jednotky. Také, ktoré vás uprostred noci nezobudia pri ich automatickom zapnutí sa. A nie len vnútorné ale aj vonkajšie jednotky vedia poriadne otráviť život vám aj vašim susedom svojou zvýšenou hlučnosťou. Súčasťou klimatizácií sú senzory, ktoré po zosnímaní požadovanej teploty v miestnosti, jednotku vypnú.

Výhody klimatizácií do bytu

Okrem príjemnej teploty podľa vlastných predstáv a potrieb, súvisí s klimatizačnými jednotkami aj kvalita vzduchu. Vďaka nim je zabezpečená dostatočná výmena vzduchu zvonku. Pomocou zabudovaných filtrov sa vzduch čistí od rôznych baktérií ale aj napríklad peľov či iných látok spôsobujúcich alergiu. Filtre bývajú zväčša ľahko čistiteľné a vymeniteľné.

Ďalšou výhodou klimatizácií do bytu je aj odstránenie problémov s vlhkosťou. Častokrát v starých budovách dochádza k vlhnutiu stien nedostatočnou izoláciou a podobne. Klimatizačná jednotka dokáže znížiť úroveň vlhkosti až o 40 až 60%.

Odporúčame vám kúpu klimatizácie do bytu u profesionála. Ak sa rozhodnete kúpiť ich v hypermarketoch, môžete ľahko natrafiť na nedostatočnú odbornosť personálu a tiež problémy s prípadným riešením porúch a servisovaním. A taktiež profesionálne firmy často odmietajú montovať lacné klimatizované jednotky z hypermarketov nakoľko s nimi prichádza často k problémom či už pri samotnej inštalácií alebo pri servisovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *