Chceli by sme Vás informovať, že načo sa treba pripraviť v prípade kúpy klimatizačného zariadenia a následnej inštalácie. Túto činnosť by sme chceli ozrejmiť podrobnejšie.

Aká je činnosť pred inštaláciou klimatizácie ?

Inštaláciu klimatizácie musí predbehnúť prehliadka priestorov, ktoré chceme schladiť, aby sme vedeli spracovať  realizačný plán. Pri prehliadke priestorov poradíme aká klimatizačná jednotka by bola najvhodnejšia pre daný byt, dom, kanceláriu alebo do iných priestorov. To je dôležité preto, aby ste nekupovali klimatizáciu poddimenzovanú ani príliš predimenzovanú, ktorá by Vám potom neslúžila dobre. Máme svoje predpisy a tabuľky podľa ktorých presne určíme kapacitu prístroja. Obdobne je dôležitý aj ďalší materiál potrebný pre inštaláciu.

Po prehliadke priestorov a patričnej konzultácii Vám vypracujeme cenovú ponuku a po jej odsúhlasení sa pristupuje k samotnej inštalácii klimatizácie. Upozorňujeme, aby ste si tento proces nenechávali na poslednú chvíľu pred horúčavami pretože niekedy z kapacitných dôvodov nemôžeme vyhovieť Vašim požiadavkám týkajúcich sa okamžitej montáže.

Pri kúpe tzv. MONOSPLITU čo obsahuje jednu vnútornú a jednu vonkajšiu jednotku prekonzultujeme uloženie, montáž týchto jednotiek, kde  skontrolujeme prívod elektrickej energie a kde potom odvádzať vzniknuté kondenzáty, ktoré vzniknú pri schladení vzduchu. Naši montážni pracovníci sú profesionáli a s týmito úlohami si hravo poradia.  Tento typ klimatizácie montujeme zhruba 4 – 6 hodín.

Inštalácia klimatizácie

Začíname s vnútornou jednotkou, ktorú upevníme pomocou konzol na stanovené miesto. Po prevŕtaní steny smerom k vonkajšej jednotke sa vysekajú potrebné drážky pre káble a potrubie pre kondenzáty. Táto práca je veľmi hlučná aj prašná preto aj v panelákoch väčšinou táto práca sa vypúšťa a miesto sekania sa káble dávajú do líšt. Po natiahnutí káblov aj medeného potrubia sa zavesí  na konzoly aj vnútorná jednotka klimatizácie.

Vonkajšiu jednotku môžeme inštalovať na balkóne, keď je k dispozícii a buď navŕtaním na stenu alebo uložením na podstavec na podlahu. Po osadení vonkajšej jednotky na svoje miesto sa pomocou káblov sa prepoja tie spomínané dve jednotky. Káble sú dva druhy, jeden na elektriku a druhý je na komunikáciu. Trubka na kondenzáty sa vyvedie na stanovené miesto a na vzduch sa prepojí s ďalšou medenou trubkou medzi dvomi jednotkami.

Po hrubej  inštalácii nasleduje kontrola tesnosti, kde zo systému sa odsaje pomocou vákuovej pumpy vzduch a patričné nečistoty, ktoré by mohli systém poškodiť. Pokiaľ nám systém dobre tesní sa pristupuje k testovaciemu režimu. Túto odbornú činnosť potvrdzujeme so zárukou nielen na prístroje ale zároveň aj na vykonanú prácu.

Len odborne namontovaná klimatizácia môže dobre fungovať a zároveň viete aj to, že práca je podložená aj so zárukou. Keď hľadáte kvalitnú klimatizáciu aj s montážou neváhajte nás osloviť na adrese https://www.e-qube.eu/, alebo telefonicky, naši pracovníci sú Vám k dispozícii.