Klimatizačné jednotky pre domácnosť radíme do troch kategórií podľa umiestnenia do priestoru. Sú to klimatizácie parapetné, nástenné a kazetové.

Pri výber je dôležité do akého priestoru chceme klimatizáciu namontovať. Nie je to úplne jedno či sa jedná o byt, kanceláriu alebo napríklad reštauráciu. V našom článku sa teraz budeme venovať parapetným klimatizáciám. Takáto jednotka sa hodí napr. do nejakej kancelárie, kde sa aj podľa názvu montuje pod okno, čiže pod parapetnú dosku. Vzhľadovo  taká jednotka vyzerá pomerne tenká, väčšinou s jednoduchým dizajnom.

Pred nákupom si musíte uvedomiť čo očakávate od zariadenia. Stačí miestnosť len schladiť alebo aj vykurovať  a či chcete aj vzduch zvlhčiť? Z týchto základných hodnôt musíte vychádzať, aby ste vystihli podstatu Vášho zariadenia. Klimatizačná jednotka, ktorá má kvalitné funkcie a je aj všestranná je oveľa drahšia ako jednoduchší prístroj. S tým výberom potom aj súvisia prevádzkové náklady. Prístroj s menším príkonom, keď nestačí pre vykúrenie priestoru ide naplno a má veľkú spotrebu. Toto je len jeden z možných príkladov.

Pre zistenie výkonu klimatizačnej jednotky existujú tabuľky, z ktorých sa dá zistiť aký prístroj a s akým príkonom potrebujete. Túto otázku prenechajte odborníkom, ktorí Vám zadarmo poradia pri tvorbe cenovej ponuky a vykonajú zadarmo aj zameranie priestoru pre montáž aj výpočet kapacity prístroja.

Výkon prístroja je dôležitý i z hľadiska spotreby elektrickej energie. V prípade, keď sa počíta s celoročnou prevádzkou nakupujte parapetnú klimatizáciu s inverterovou technológiou. Táto technológia znižuje spotrebu ale zároveň aj hlučnosť zariadenia čo je tiež veľmi dôležitý faktor pri výbere prístroja.

Odporúčame klimatizačnú parapetnú jednotku Gree s týmito funkciami :

–          S najnovšou technológiou G10 možno regulovať rýchlosť kompresora až do veľmi nízkych otáčok

–          5 stupňov ventilátora a ďalší stupeň pre turbo

–          Elegantné diaľkové ovládanie s časovačom

–          Automatický reštart po výpadu el. prúdu

–          V pohotovostnom režime spotreba zariadenia iba 1 W

–          Funkcia nočného režimu

–          Funkcia úspory energie

–          Turbo funkcia

–          Zimná prevádzka pre vykurovanie

–          Samočistiaca funkcia, aby sa zabránilo plesniam

–          Plazmový filtračný systém

V prípade, keď sa rozhodnete pre našu parapetnú klimatizáciu radi Vám pomôžeme, poradíme telefonicky, naši pracovníci sú Vám k dispozícii, alebo na adrese https://www.e-qube.eu/.